Noslēgusies jaunsargu 4. līmeņa nometne Alūksnē

11.05.2023
Jaunsardze
Nometnes
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

No 29. aprīļa līdz 4. maijam militārajā poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā notika Jaunsardzes centra organizētā 4. līmeņa jaunsargu nometne, kurā jaunsargi pilnveidoja un nostiprināja aizvadītajā mācību gadā gūtās iemaņas.

Nometnē jaunsargi padziļināti apguva lauka kaujas iemaņas (LKI), pirmo palīdzību, ieroču un šaušanas mācību, topogrāfiju un orientēšanos (DAKO) un ierindas mācību.

3. maijā jaunsargi kārtoja noslēguma pārbaudījumus un ar lepnumu varam paziņot, ka visi jaunsargi sekmīgi nokārtoja pārbaudījumus. Pēc nometnes apmācāmie atzina, ka brīžiem bija grūti, taču motivācija pabeigt un nokārtot pārbaudījumus bija stiprāka!

4. maijā Jaunsardzes centra direktors pulkvedis Aivis Mirbahs un Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts izteica atzinību jaunsargiem par viņu drosmi un apņemšanos pabeigt sekmīgi 4. līmeņa nometni un novēlēja turpmāk pielietot dzīvē iegūtās zināšanas un vērtības.

Katrs jaunsargs saņēma apliecību par Jaunsargu programmas 4. līmeņa nokārtošanu, kas sniedz priekšrocības atlasē, stājoties NBS, Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Valsts policijas koledžā, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā un Valsts robežsardzes koledžā.

Nometnes noslēgumā, Jaunsardze un 4. līmeņa nometnes jaunsargi kopā ar Latvijas un ārvalstu bruņotajiem spēkiem, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālo vidusskolu, Valsts robežsardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Valsts policijas vienībām piedalījās 4. maija Brīvības svētku parādē Alūksnē.

 

Informāciju sagatavoja:
Jaunsardzes centra
Plānošanas un izglītības departamenta
Valsts aizsardzības mācības nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Aiva Priedīte - Tirziņa
Tālrunis +371 6733 5389
E-pasts: aiva.priedite@jc.gov.lv