Noslēdzies fotokonkurss jauniešiem "Manas brīvības piemineklis", un izvēlēti tā uzvarētāji

01.11.2023
Aktualitātes
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciālista p.i.

Ir noslēdzies fotokonkurss jauniešiem "Manas brīvības piemineklis", un izvēlēti tā uzvarētāji.

Konkursā uzvarējušo 12 fotogrāfiju autori ir Edgars Ancītis, Annija Balčūne, Alise Bērzapāne, Dmitrijs Bulaņenko, Aiva Enija Erneste, Līga Gredzena, Sandra Kirilova, Oļesja Kovaļevska, Maksims Lodiņš, Emīlija Skrupska, Kaspars Zborovskis un Rūdolfs Žihars.

Konkursa uzvarētāju darbi apskatāmi un lejuplādējami no Saeimas Flickr profila.

Godinot brīvību kā mūsu kopīgu un sargājamu vērtību, parlaments aicināja jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem piedalīties fotokonkursā. Konkursa dalībniekiem radošā un pārdomas rosinošā fotogrāfijā bija jāietver savs redzējums par brīvību un tās simboliem – lietām, priekšmetiem un cilvēkiem. Darbu vērtēšanā tika ņemta vērā darba atbilstība konkursa nolikumam, dalībnieka radošums, ieguldītā darba apjoms, oriģinalitāte un fotogrāfiju mākslinieciskā kvalitāte.

Labākie darbi tiks iekļauti izstādē, kuru atklās Saeimas namā 16. novembrī. Pēc tam konkursa uzvarētāji apmeklēs Saeimas namu un Ādažu militāro bāzi, kā arī dosies izbraucienā ar bruņutransportieriem.

Fotokonkursu organizē Saeima. To rīko Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Jaunsardzes centru.