Maltā norisināsies Jaunsardzes salidojums/sporta spēles

14.05.2024
Jaunsardze
Informācija presei
Informāciju sagatavoja
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciālists

No 18. līdz 19. maijam Maltas vidusskolā, Maltā, Rēzeknes novadā norisināsies ikgadējais Jaunsardzes salidojums /sporta spēles. Plānots, ka pasākumā piedalīsies gandrīz 300 jaunsargi no visiem Latvijas novadiem vecumā no 12 līdz 19 gadiem.

Sporta spēļu mērķis ir veicināt fiziskās sagatavotības un sporta attīstību Jaunsardzē, veselīgu dzīvesveidu jaunsargu vidū, noskaidrot labākās komandas un noteikt spēcīgākos sportistus no jaunsargu vidus.

Labākie sportisti dosies uz Baltijas karavīru vasaras spēlēm, kas norisināsies no 10. līdz 13. jūlijam Igaunijā. Atlase notiks vasaras biatlona un militārās stafetes ietvaros.

18. maijā jaunsargi ieradīsies Maltā, no plkst. 9.00 notiks reģistrācija. Sporta spēļu atklāšana paredzēta plkst. 10.45. Pirmās dienas pēcpusdienā plānotas 6 dažādas sacensību disciplīnas – telpu orientēšanās, vasaras biatlons, militārā stafete, tūrisma trase, krosfits un pirmā palīdzība. Sacensības norisināsies no plkst. 13.00 līdz 18.00.

19. maijā plānota komandu saliedēšanās spēle “Komandā ir spēks”, kuras laikā Maltas vidusskolas sporta laukumā un pārējā skolas teritorijā tiks izvietotas 10 stacijas. Šajā disciplīnā jaunsargi nepārstāvēs savu Novada pārvaldi, bet gan pēc nejaušības principa tiks sadalīti jauktās komandās. Darbošanās jauktajās komandās ļaus jaunsargiem izkāpt no savas komforta zonas un iepazīties ar jaunsargiem no citiem novadiem.

Otrās dienas noslēgumā plkst. 15.00 notiks labāko jaunsargu un spēcīgāko komandu apbalvošanas ceremonija, kurā medaļas pasniegs Latvijā ievērojami sportisti – biatlonists Andrejs Rastorgujevs un vieglatlēte Gunta Vaičule.