Jaunsargu dalība militārajās sacensībās Zviedrijā

29.08.2022
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību specialiste

Vallingē, Zviedrijā no 19. līdz 21. augustam norisinājās militārās sacensības. Sacensībās piedalījās 27 komandas: 23 komandas no Zviedrijas, 2 no Igaunijas, 1 no Lietuvas un 2 jaunsargu komandas no Latvijas.

Latvijas komandās startēja jaunsargi no Lejasciema: Artūrs Filips Igaviņš, Adrians Stepe, Matīss Salmiņš, Dāvis Ende un es, jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina.

Otrajā komanda startēja jaunsargi  no Aizkraukles novada: Toms Gaigalnieks, Dāvids Daniels Kockeris, Toms Valainis, Daniels Zibergs, instruktors Gints Kokins.

Vallingē ieradāmies plkst. 11:00, un Zviedrija mūs sagaidīja ar saulainu laiku un sev raksturīgajiem klinšainajiem dabasskatiem. Tikai došanās saņemt mazkalibra ieročus  un došanās uz šautuvi piešaut ieročus, mazliet lika atgriezties realitātē. Vēlāk sekoja iepazīšanās ar šķēršļu joslu un plkst.  21:00 bija sacensību atklāšana.

20. augustā plkst. 8:00 visas komandas uzsāka sacensības. Laika apstākļi nelutināja, jo dienas garumā bija stipras lietus gāzes. Jaunsargi gan varēja likt lietā prasmes, kuras bija apgūtas mājas treniņos šaušanā ar mazkalibra ieroci, vasaras biatlonā, granātas mešanā mērķī, attāluma noteikšanā, pārsteiguma sacensībā, šķēršļu joslas pārvarēšanā, orientēšanās stafetē.

Vislabāk jaunsargiem veicās šķēršļu joslas sacensībās:1. vieta Aizkraukles jaunsargu komandai, 3. vieta Lejasciema jaunsargu komandai.

Pārsteidzoši labi veicās attāluma noteikšanā: 3. vieta Lejasciema jaunsargiem.

Labi rezultāti komandām arī vasaras biatlonā: 4. vieta Aizkraukles un 6. vieta Lejasciema jaunsargiem.

Dienas beigās sasummējot visu disciplīnu iegūtās vietas un rezultātus: 1. vietā Igaunijas komanda, 2. vietā Zviedru komandai, 3. vietā jaunsargi no Lejasciema, 4. vietā jaunsargi no Aizkraukles. Tas bija lielisks pārsteigums, nogurušās sejas sāk rotāt smaidi, bet atbildība nākošās dienas startu priekšā atkal liek nobālēt.

21. augusts sākas ar brokastīm 5:30, jo plkst. 7:00 sāk startēt komandas noslēguma iedzīšanas sacensībās - orientēšanās ar uzdevumiem. Sākotnēji orientēšanās pa pāriem, tad satikšanās vietā saņem mazkalibra ieročus un turpina orientēšanos četratā, tad, nonākot šautuvē, ir ātršaušanas vingrinājums, mazs brīdis atpūtai un noslēguma orientēšanās līdz nometnei. Kurš pirmais veic visus uzdevumus, tas ir uzvarējis. 1. vieta Igauņu komandai, 2. vietā Lejasciema jaunsargiem, 3. vietā Zviedrijas komandai, 5. vietā Aizkraukles jaunsargi.

Mājupceļā, atceroties sacensībām piesātinātās dienas, jūtot nobrāztās, sūrstošās, muguras un sānus, svina pielietās rokas un kājas, tomēr nogurušajās sejās rotājās apmierināti smaidi, kas mijās ar nepārtrauktiem jociņiem pašiem par sevi.

            Pārrunājot sacensību norisi, secinājām, ka tik izdevušies starti ir bijuši tikai tāpēc, ka katrs jaunsargs ir bijis ļoti prasmīgs, bet ir spējis nedomāt tikai par sevi, bet gan par komandu, kļūstot vēl stiprākiem, izturīgākiem, izpalīdzīgākiem un papildinājuši viens otru.

Paldies Jaunsardzei par doto iespēju!


Informācija sagatavoja:

Jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina