Jaunsargi startē Baltijas karavīru sporta spēlēs

28.07.2022
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

No 12. līdz 15. jūlijam Ādažu militārajā bāzē pulcējās jaunsargi un karavīri no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas uz 19. Baltijas karavīru vasaras sporta spēlēm.

Kopā ar karavīriem, Latvijas komandu pārstāvēja 10 jaunsargi no Lejasciema un Gulbenes.

Jaunieši pārbaudīja spēkus četros sporta veidos: pistoļšaušanā, 3x3basketbolā, tautas bumbā un zviedru stafetē. Šaušanā ar pistoli Latvijas jaunākā grupa, 12-15 gadus veci jaunieši, punktu summā izcīnīja augsto 1. vietu, apsteidzot jauniešus no Igaunijas un Lietuvas. Šaušanā ar pistoli startēja Anna Nikola Berkolde un izcīnīja 1. vietu, Artis Jakovļevs 2. vietu.

Vecākās grupas jaunieši izcīnīja 2. vietu, Gerda Asnāte Berkolde absolūtajā vērtējumā uzrādīja 2. augstāko rezultātu un izcīnīja 2. vietu, 3. vietā ierindojās Dāvis Ende.

3x3 basketbolā lielisku sniegumu demonstrēja jaunākās grupas jaunsargi, izcīnot 1. vietu. Komandā startēja Anna Nikola Berkolde, Marta Žīgure, Jēkabs Kubuliņš, Mārcis Glāznieks, Artis Jakovļevs. Jēkaba Kubuliņa precīzais metiens spēles izskaņā palīdzēja izcīnīt uzvaru.

Vecākās grupas jaunieši ieguva 2. vietu, demonstrēja lielisku spēli, bet Igaunijas spēlētājiem spēles izskaņā izdevās precīzāk nospēlēt. Komandā startēja :Jolanta Pence, Gerda Asnāte Berkolde, Artūrs Filips Igaviņš, Dāvis Ende, Martins Kristers Celms.

Kopumā jaunsargu sniegums bija ļoti rezultatīvs - zviedru stafetē 2. vieta , tautas bumbā 3. vieta jaunākajā un vecākajā grupā. Dienas pagāja nemanot, norisinājās ļoti spraigas cīņas, kas mijās ar lieliskām brokastīm, pusdienām un vakariņām, liekot aizdomāties kādam no jaunsargiem par karavīra profesiju nākotnē.

Kopā ar komandu šīs bija emocijām bagātas cīņas, trāpījumi, metieni grozā un garām, kā arī ļoti labās maltītes izbaudīju arī es, Lāsma Gabdulļina (Jaunsargu instruktore).