Jaunsardzei pievienojas 75 novada jaunieši

01.12.2022
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
3. novada pārvaldes Jaunsargu instroktore Lāsma Gabdulļina.

 

11.novembrī – Lāčplēša dienā – Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā notika svinīga Gulbenes novada skolēnu uzņemšana Jaunsardzē. Svinīgo solījumu deva 75 jaunieši, kuri pēc tam saņēma jaunsarga apliecību. Klātesošos uzrunāja un sveica Jaunsardzes centra 3.novada pārvaldes vadītājs Aigars Savickis, jaunsargu instruktori Lāsma Gabdulļina, Ingolfs Lūsis un Māris Baranovskis.

“Šogad Jaunsardzē uzņēmām rekordielu skolēnu skaitu. Tas nozīmē, ka bērniem un jauniešiem patīk  tas, ko piedāvājam, kā arī viņiem ir interese gan par darbošanos militārā struktūrā. Svinīgajā pasākumā piedalījās 99  jaunsargi no Rankas, Lizuma, Lejasciema, Stāķu  pamatskolas un Gulbenes novada vidusskolas. Manuprāt, Lāčplēša diena ir ļoti nozīmīga un piemērota uzņemšanai Jaunsardzē, kas vairo patriotiskās jūtas un stiprina cieņu Latvijas valstij,” uzsver Lāsma Gabdulļina.

Kopā ar Zemessargiem visi jaunsargi devās svētku lāpu gājienā uz Brīvības pieminekli par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes locekļiem, lai piedalītos piemiņas pasākumā un noliktu svecītes.

Par jaunsargu var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 10 līdz 21 gadiem.