Ikšķiles vienība Dalbiņa kausā 2021

09/22/2021 - 11:11
Pasākumi
Information prepared by
Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalbiņa kausā mūsu vienība startēja pirmo reizi. Visi, agri no rīta cēlušies, garo ceļu no Ikšķiles uz Bausku mērojām nesteidzīgi. Bauskā mūs sagaidīja vējains, tomēr saulains laiks, kas nedaudz mūs uzmundrināja, paēduši brokastis, gaidījām startu pirmajai trasei, lai pārbaudītu savu veiklību un ātrumu starp vienībām. Atklāšanas ceremonijā mums izturību novēlēja pats pulkvedis J.Dalbiņš.

Pēc mazā uzdevuma, devāmies uz otro sacensību daļu- šķēršļu trasi. Jau startā jutāmies gatavi un saliedēti, lai trasi pieveiktu kopā, arī instruktors Ivars Lavrinovičs, kurš nesavtīgi piekrita aizvietot uz šīm sacensībām mūsu vienības instruktoru Andri Juškānu, mūs atbalstīja, deva padomus un uzmudrināja gan startā, gan finišā. Jau no paša sākuma sapratām, ka jāpalīdz savējiem, tādejādi pirms katra šķēršļa uzmundrinājām viens otru gan ar vārdiem, gan rokas stiepienu. Katru šķērsli paveicām bez sevišķām grūtībām, kas deva arvien jaunu enerģiju un vēlmi turpināt. Nereti pabeidzām uzdevumu tik ātri, ka aizskrējām uz nākamo, pirms otras komanda paspēja izpildīt šķērsli, tas bija laiks, kad varējām atpūsties un izplānot, kā izdarīt šķērsli ātrāk un vienkāršāk. Vienīgais uzdevums, kurš salēnināja mūsu skrējienu, bija pareizās atslēgas atrašana. Katram komandas loceklim bija jāizvelk no maisa atslēga, jāuzkāpj kalnā un jāmēģina atvērt kaste. Mēs kasti atvērām tikai ar 7 no 8 atslēgām. Tomēr tas mums deva papildus grūdienu atgūt zaudēto laiku. Skrējām uz finišu ar smaidu sejā un lepnumu par padarīto. Jutāmies gandarīti par paveikto, tomēr nezinājām kā ir gājis pārējām komandām.

Apbalvošanas ceremonijā cerējām uz goldalgotu vietu un, kad saraksts bija nonācis līdz 3. vietai, mēs jau jutāmies gandarīti, ka esam kausu nopelnījuši. Bijām priecīgi, ka 3. vietu saņēma mūsu, 5. novads, Rīgas vienība, tomēr bijām pārsteigti, ka ieguvām 1. vietu un bijām par 5 minūtēm ātrāki par otro vietu. Saņēmuši balvas un kausus, nobildējāmies ar pulveža Dalbiņa kungu, pastāstījām par sevi laikrakstam “Bauskas dzīve”, laimīgi devāmies mājās.

Foto: I.Lavrinovičš

Rakstu sagatavoja:

Ikšķiles jaunsargu vienības jaunsa Austra Ozola