Jēkabpils pilsētas un Dagdas novada jaunsargu nometne

08/19/2021 - 11:09
Pasākumi
Information prepared by
JC sabiedrisko attiecību speciāliste

Šogad, no 30.jūlija līdz 2. augustam, norisinājās jaunsargu instruktora Pētera Šņukuta organizētā Jēkabpils pilsētas un Dagdas novada jaunsargu vienību jaunsargu nometne, sporta un atpūtas bāzē “Jaunais Dinamietis”, Kaunatas pagastā, Rēzeknes novadā. Nometnē piedalījās 20 jaunsargi kopā ar NBS bērniem no dažādām vietām: Kūkām, Jēkabpils, Daugavpils, Ludzas novada, Dagdas, Sērenes. Nometnē mēs iemācījāmies sniegt pirmo palīdzību, uzzinājām par latgaļu vēsturi un to ieročiem, ieguvām zināšanas kā ātri un precīzi atrast apslēptus objektus, atšķirt ugunskurus, kā arī apguvām citas noderīgas lietas.

          Pirmajā nometnes dienā jaunsargi kopā ar NBS bērniem iemācījās sniegt pirmo palīdzību, kā arī notika ierindas apmācība, kurā dalībnieki apguva pareizus pagriezienus, soļošanu un citas darbības. Otrajā dienā notika pārgājiens ar uzdevumiem, kurā nometnes dalībnieki iemācījās siet mezglus un tos pielietot, piemēram, veidojot nestuves. Citos uzdevumos bija jāiemācas dienesta pakāpes, strādāt komandā izmantojot rāciju, atrast apslēptus objektus un pretiniekus, kā arī atpazīt dažādus ugunskuru veidus un salikt vienu no tiem. Trešajā dienā visi kopīgi devās aizraujošā ekskursijā pie Kroma Kolna bruolistes uzzināt par seno latgaļu vēsturi, to tradīcījām un ieročiem, bija iespēja uzvilkt bruņas un paņemt rokās zobenu. Nākamā apskates vieta bija muzejs Andrupenes lauku sētā, kurā tika apskatītas 20.gadsimta Latgales lauku ēkas, darbarīki un sadzīves priekšmeti, tika cepta maize, sniegta palīdzība siera veidošanā un paēstas sātīgas tradicionālas Latgaļu pusdienas. Ekskursijas noslēgumā drosmīgākie pārbaudīja savus spēkus šķēršļu trasē kokos ,,Rāznas priedes’’. Pēdējā nometnes dienā visi aktīvi pavadīja laiku spēlējot lāzertagu, kurā katrs parādīja savas spējas tēmēšanā un uzbrukuma taktikas plānošanā.

          Pēc šīm nometnē pavadītajām dienām ar fiziskām aktivitātēm, saliedēšanas uzdevumiem, jaunu zināšanu iegūšanu visi dalībnieki bija gatavi doties prom, taču pirms došanās mājup viņus gaidīja patīkami pārsteigumi no instruktoriem, kuros bija gan dažādas noderīgas lietas, gan mūsu pašu taisītā maize. Annija, jaunsargs, kurš jaunsargos iet jau vairākus gadus, atzīst:

’’ Lai arī es eju jaunsargos jau 4 gadus, šāda tipa nometnē es biju pirmo reizi, un es esmu par to priecīga, jo labāk sadraudzējos ar jaunsargiem, ko jau sen pazīstu, kā arī pavadīju laiku ļoti noderīgi un patīkami, uzzinot daudz kā jauna.’’

Nometnes dalībnieki, jaunsargi un NBS bērni, nedaudz noguruši, bet tomēr visi bija gandarīti par padarīto darbu un, ieguvuši jaunas zināšanas, devās mājās.


Informāciju sagatavoja:

Jaunsargs Linda Šulmane